Białe zęby, Czarna pasta

Jak działa czarna pasta do zębów?

Czy zastanawialiście się jak działa pasta do zębów czarna? Postaram się wyjaśnić Wam to w kilku krokach!

Aktywny węgiel – składnik główny pasty czarnej do zębów

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że składnikiem podstawowym pasty czarnej do zębów jest węgiel aktywny. Ten składnik świetnie usuwa wszelkie przebarwienia. Świetnie poradzi sobie z przebarwieniami po czerwonym winie, kawie, herbacie czy też po innych przebarwieniach problematycznych. Bardzo dużą zaletą pasty czarnej jest wysoki wskaźnik RDA. Jest tak ponieważ węgiel znacznie absorbuje właśnie przebarwienia. Pasta czarna również ma antybakteryjne działanie. Jakby było tego mało dodatkowo reguluje sam poziom pH w naszych ustach.

Jak to wszystko się zaczęło?

Na samym początku aktywny węgiel był stosowany w leczeniu żołądkowych dolegliwości. Zaczęto go także wykorzystywać w zgoła inny sposób. Węgiel aktywny to przede wszystkim struktura porowata. Skutecznie przyciąga wszelkie toksyny, zanieczyszczenia jak i również bakterie. Mogą one występować w jamie ustnej czy też na skórze. A jakie produkty jeszcze zawierają węgiel aktywny. Na pewno są to gumy do żucia, nici dentystyczne oraz wybielające paski.

Kiedy paście czarnej powiedzieć NIE?

Czarna pasta do zębów nie powinna być przez nas wykorzystywana w sytuacji, w której mamy słabe szkliwo, które dodatkowo jest skłonne do erozji. Użycie pasty czarnej na takowym szkliwie może je niestety przyciemnić jak i także pogorszy się jego nadwrażliwość. Nie powinno się także z tego typu past korzystać przez dłuższy okres czasu. Nawet jeśli pasty nie ścierają w sposób agresywny szkliwa. W takiej sytuacji także może dojść do licznych uszkodzeń. Także warto tutaj nadmienić, że w momencie gdy naprawdę nas interesuje wybielanie węglem zębów, to powinniśmy wykorzystać takie pasty, w których zawarte są składniki nie powodujące ubocznych efektów. Niestety takim składnikiem w żadnym wypadku nie jest węgiel aktywny.

A co w momencie gdy podejmiemy decyzję o używaniu pasty do zębów? Musimy jak najbardziej gdzieś ją kupić. No i właśnie tutaj z kolei pojawia się pytanie: gdzie? Mamy dwa główne wyjścia. Możemy kupić pastę czarną do zębów w dobrej drogerii czy też w aptece. Najlepszym i najpewniejszym wyjściem jest wybór apteki. Wówczas będziemy pewni, że otrzymamy jak najbardziej pastę, którą chcemy kupić. Wcześniej jednak dla wszelkiego spokoju oraz dla pewności powinniśmy porozmawiać o naszym problemie ze swoim stomatologiem. On na pewno nam pomoże. Oceni czy przy stanie naszego uzębienia możemy w ogóle używać pasty czarnej do zębów. Wiele osób niestety przesadza z pastą do zębów i skutki są odwrotne do zamierzonych. Dlatego tak ważna jest odpowiednia konsultacja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *