Białe zęby, Czarna pasta

Śnieżnobiałe zęby – co zamiast wybielania?

Moda na śnieżnobiały uśmiech

Współczesne dążenia do jak najbardziej korzystnego wyglądu zewnętrznego obejmują także szczególną troskę o stan uzębienia. Idealnie proste i śnieżnobiałe zęby to jedna z cech, która mocno rzuca się w oczy u wielu osób publicznych, artystów i celebrytów. Nie da się ukryć, że białe zęby dodają uroku i sprawiają, że jesteśmy pozytywnie odbierani przez najbliższe otoczenie. Wybielanie zębów u dentysty to jednak dość kosztowny zabieg, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czy istnieją alternatywne metody pozwalające uzyskać zadowalający efekt?

Naturalne wybielanie zębów za pomocą pasty z aktywnym węglem – jak to działa?

Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszy się o naturalnych pastach do zębów z aktywnym węglem jako skutecznym sposobie na śnieżnobiały uśmiech. Co ciekawe, są to pasty, które mają czarny kolor. Węgiel aktywny, czyli ich główny składnik, pochłania związki odpowiedzialne za przebarwienia i zmianę koloru szkliwa. Dzięki temu zęby stają się bielsze i ujednolicone. Poza tym, czarna pasta do zębów powinna zawierać składniki o działaniu antybakteryjnym oraz fluor, który zapobiega powstawaniu próchnicy. Regularne stosowanie czarnej pasty zapobiega powstawaniu przebarwień i osadu na zębach, dzięki czemu efekt wybielenia utrzymuje się na dłużej.

Pasta do zębów z węglem aktywnym – dla kogo?

Wiele osób bardzo chwali sobie czarne pasty do zębów jako produkt, który łączy skuteczność działania z naturalnym składem. Trzeba mieć jednak świadomość, że podobnie jak klasyczna wybielająca pasta, produkt ten może być niewskazany dla osób, które cierpią z powodu nadwrażliwych zębów i odsłoniętych szyjek zębowych. Dlatego też zaleca się umiar i rozwagę podczas używania pasty do zębów z węglem aktywnym. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, jednak raczej nie powinno się stosować jej codziennie. Efekt mycia zębów taką pastą jest także uzależniony od przyczyny niezadowalającego kolorytu naszego szkliwa. Ani naturalnie żółtych, ani martwych zębów nie wybieli pasta z węglem aktywnym. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku występowania przebarwień z kawy, herbaty, wina czy innych napojów. Tutaj możemy liczyć na pozytywny rezultat w postaci poprawy kolorytu naszych zębów.

Pasta do zębów domowej roboty

Zanim zaopatrzymy się w pełnowymiarowe opakowanie pasty do zębów z węglem aktywnym, możemy spróbować samodzielnie przygotować miksturę o podobnych właściwościach. Potrzebny do tego będzie węgiel aktywny w proszku, olej kokosowy i, opcjonalnie, sok z cytryny. Po wymieszaniu wszystkich tych składników uzyskamy w pełni naturalną pastę do zębów bez dodatku fluoru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *